Varis yok eden bitkiler ve kullanımı

Varis yok eden bitkiler ve kullanımı yazımızda sizlere kısaca bu bitkiler ve bitkileri nasıl kullanacağımızdan bahsedeceğim.

1 – Zencefil

İltihap sökücü etkiye de sahip olan zencefil bitkisin ağrıyı ve varis görünümünü doğal olarak azaltır. Zencefil, dolaşımı iyileştirmek ve varisli damarların oluşumunu önlemek için kullanılabilecek en iyi bitkilerdendir. Biraz zencefil özünü E vitaminiyle karıştırarak doğrudan cildinizin üzerine uygulayın. Varis yok ediciği özelliği karşısında sizlerde şaşıracaksınız.

2 – Sarımsak

Sarımsak, içeriğin de iltihap sökücü özelliğe de taşıyan bir çok bileşene sahiptir. 5 diş sarımsağı ezin ve çiğ olarak yiyin. Sarımsak, vücuttaki fazla proteinleri azaltır ve bunun sonucu olarak varisli damarların görünümü de daha iyi hale gelir.

Varis yok eden bitkiler
Varis yok eden bitkiler

3 – Soğan

Soğan, proteinlerin vücuttaki emilimini ve dağılımını düzenlemek için kullanılabilecek en güzel sebzedir. Buna bağlı olarak, varisli damarların oluşmasını ya da cilt üzerinde görünür hale gelmesini engeller. Her gün çiğ soğan yiyin. Günlük olarak soğan tüketmek vücudunuzu sağlıklı kılar ve cildinizin yenilenmesini sağlar.

4 – Biberiye

Biberiye, stres ve bunalımla savaşmakta birebirdir ama aynı zamanda varisli damarlara karşı da etkilidir. Kan dolaşımını hızlandırdığı için genellikle cilt bakım ürünlerinde kullanılır.

Ayrıca; Brahmi, Sarı Kantaron Otu, Güvercin Ağacı, Çoban Püskülü, Guggul, Ekinezya bitkileride varis yok eden bitkiler arasında sayılabilir. Bu bitkilerimizide daha sonraki bir yazımızda sizlerle paylaşacağım. Sitemizdeki varis için elma sirkesi ve varis yok etmek için bitkisel kür yazılarına da bir göz atmanızda fayda var.

Sağlıcakla kalın…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.