Thomapyrin Tablet (Regl Ağrısı için)

Thomapyrin Tablet (Regl Ağrısı için)
Thomapyrin Tablet (Regl Ağrısı için) Kullanımı:14 yaşın üzeri adelosan ve yetişkinlerde; günde 1-2 tablet, günde maksimum 6 tablet. 10-14 yaş arası çocuklarda; günde 1/2-1 tablet, günde maksimum 3 tablet. 7-10 yaş arası çocuklarda; günde 1/2 tablet, günde maksimum 3 tablete kadar kullanılabilir. Ağrılı durumlarda 10 günden fazla, ateşli durumlarda 3 günden fazla süreyle kullanılmamalıdır
Thomapyrin Tablet (Regl Ağrısı için)
Thomapyrin Tablet (Regl Ağrısı için) yan etkileri:Asetil salisilik asit, ciddi gastrointestinal kanamaya kadar götürebilen, epigastrik sıkıntı, bulantı, kusma, gastroduodenal ülserler ve erozif gastritlere neden olabilir. Demir eksikliği anemisi asetil salisik asit içeren ürünler uzun süre kullanıldığında gastrointestinal kanamanın bir sonucu olarak oluşabilir. Sık olmamakla birlikte, alerjik reaksiyonlar (bronkokonstriksiyon, deri reaksiyonları) oluşabilir. Parasetamol, nadiren deri kızarıklıkları, daha nadiren ekzantemle görülen deri reaksiyonları, çok nadir vakalarda ise, lökopeni ya da allerjik trombosit eksikliğine (trombositopeni) neden olabilir. Agranülositoz ve pansitopeni parasetamol ile ilgili olarak, bazı izole vakalarda tanımlanmıştır. Nadir vakalarda parasetamolü takiben aşırı duyarlılık reaksiyonları (Quincke ödemi, dispne, terleme, bulantı, kan basıncında düşme, şok dahil) tanımlanmıştır. Bronşiyal astım ya da alerji hikayesi olan predispoze hastalarda, bornkospazm oluşabilir. Kafein bir santral sinir sistemi uyarıcısıdır ve aşırı aktiflik, uykusuzluk, titreme, dispeptik semptomlar ve taşikardiye neden olabilir.
Thomapyrin Tablet (Regl Ağrısı için) kullanıldığı hastalıklar:Baş ağrısı, diş ağrısı ya da dismenore gibi, hafif ve orta derecede seyreden ağrılar; romatizma; inflamasyon; ateş ve soğuk algınlıklarında endikedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.