LUMINALETTEN 15 MG 30 TABLET

LUMINALETTEN 15 MG 30 TABLET
LUMINALETTEN 15 MG 30 TABLET kullanımı:Yetişkinlerde : Günlük sedasyon için : Günde 2-3 defa 30-120 mg Oral hipnotik olarak : 100-200 mg Antikonvülsan etki için : 60-200 mg / gün Çocuklarda : Antikonvülsan etki için : 3-6 mg / kg / gün. Doz Aşımı ve Tedavisi : Aşırı dozda barbitürat kullanımı ile ortaya çıkan intoksikasyonda bilinç kaybolur, koma gelişir. Santral sinir sistemi ve solunum depresyonu olur. Tedavi suportiftir. Solunum yolları açık tutulur. Eğer hastanın bilinci yerinde ise apomorfin enjeksiyonu ile kusturulur. Şokun önlenmesi için sıvı ve vazokonstriktör ilaç tedavisi uygulanır. Diürez sağlanır ve diğer destekleyici önlemler alınır.
LUMINALETTEN 15 MG 30 TABLET
LUMINALETTEN 15 MG 30 TABLET yan etkileri:Aşağıdaki bulgular nadir olarak ortaya çıkmakla beraber tıbbi müşahade gerektirirler; mental konfüzyon (intolerans veya dozaşımı), mental depresyon, nefes almada güçlük (respiratuvar depresyon), hipersensitivite reaksiyonları (ciltte döküntü), sebebi bilinmeyen boğaz ağrısı ve ateş (agranülositoz), olağan dışı kanama ve çürükler (trombositopeni), eksitasyon (paradoksal reaksiyon), yorgunluk ve halsizlik (hipotansiyon, megaloblastik anemi), kalp atım sayısında azalma (SSS depresyonu), deri ve gözlerde sarılık (hepatik disfonksiyon). Çok nadir olarak diyare, başağrısı, eklem ve adalelerde ağrı, bulantı ve kusma görülebilir.İlacın kesilmesinden sonra oluşabilecek konvülsiyonlar, bayılma hissi, halüsinasyonlar, titreme, uyuma güçlüğü ve yorgunluk gibi semptomlar muhtemel abstinans sendromlarıdır ve özel tıbbi bakım gerektirirler. BEKLENMEYEN BİR ETKİ GÖRÜLDÜĞÜNDE DOKTORUNUZA BAŞVURUNUZ.
LUMINALETTEN 15 MG 30 TABLET kullanıldığı hastalıklar:Epilepsi, eklampsi ve spastik durumların sürekli tedavisi, boğmaca öksürüğünün kombine tedavisi, inatçı uykusuzluklar, korea minör, angina pectoris, hipertiroidi ve klimakteriumdaki gerilimler.
İlaç Fiyatı 1.57 TL
Reçeteli Verilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.