kürtaj sonrası patoloji raporu

erhabalar. 29 Ocak’ta gittiğim kontrolde bebeğimin kalp atışını duydum ama sayısı azdı. Şubat’ta tekrar kontrole gittiğimde 7+2 günlük bebeğimin kalp atışı durduğu için kürtajla alındı, çıkan patoloji sonucu şöyledir. MİKROSKOPİ, kesitlerde izlenen endometrial doku örneklerinde ileri derecede sekretuar karakterde endometrial grandlar ile arada desidual reaksiyon alanları, diğer alanlarda stromada, ödem, fibroblastik proliferasyon, yer yer gruplar oluşturan iltihabi hücre infiltrasyonu dejenere ve nekrotik doku fragmanları dikkat çekmektedir, arada çevresi çift sıralı trofoblastik hücreler ile çevrili koryonik villuslar bulunmaktadır. A tipi, malignite veya trofablastik proliferasyon yoktur.
TANI, uterus, endometrium, küretaj.
Gestasyonel endometrium inflame nekrotik desidua ve koryon villusları.
Sonuç ne demektedir, düşüğün sebebi nedir acaba, tedavi görecek bir durum söz konusu mu acaba, ne kadar korunmam gerikiyor? Lütfen beni bilgilendirin, çok tedirginim.

Bir önceki yazımız olan Göz testi yap başlıklı sağlık makalemizide okumanızı öneririz.

Alakalı Konular

“kürtaj sonrası patoloji raporu” üzerine 2 yorum

  1. Merhabalar,12haftalıkken bebeğimin kalp atışının durduğunu söyledi ve kürtajla alınması gerektiğini söyledi doktorum patoloji sonucumu değerlendirmenizi rica ederim.Makroskopik bulgu:10 cc hacminde düzensiz doku parçaları.Tanı:kavun uteri revizyon kürtaj-iltihabı nekrotik desıdua ile plasental villus elemanları.böyle teşekkürler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.