Kırkkilit otunun faydaları ve nasıl kullanılır

Kırkkilit otunun faydaları ve nasıl kullanılır

Atkuyruğu olarakda bilinen kırkkilit otu çamurlu olsun sulu olsun temiz olsun her toprakta yetişir.Kırkkilit otunun kullanımı ise suda demlenerek olarak kullanılırsa böbrek kalp ve ağızda çıkan aft rahatsızlıklarına iyi gelir.

kırkkilit otunun faydaları ve kullanımı

Kırkkilit otu kalp ritmini düzenleyici.Böbrek taşını düşürücü ve aft yaralarının iyiyleşmesinde 1 bardak su içine kaynatılarak faydalıdır.

Bitki uzun süredir farklı türde hastalıkların tedavisinde aktif olarak kullanılmaya devam edilmektedir. Böbrek ve mesane rahatsızlıkları açısından son derece faydalı etkileri olduğu bilinir. Yaraları iyileştirici özelliği vardır. özellikle şişliklerin inmesini sağladığı bilinir. çeşitli sebeplerle çürümeye yüz tutmuş olan deriye sıcak lapa halinde kırkkilit otu uygulandığında iyi geldiği bilinmektedir. Yaşlılarda yaygın olarka görülen romatizma, sinir, gut gibi yaşlanmaya bağlı hastalıklarda belli bir yaştan itibaren hergün 1 bardak kırkkilit otundan yapılacak çayın tüketilmesi önerilir.

Kırkkilit otunun faydaları saymakla bitmez. Aklınıza gelebilecek bir çok hastalığa az yada çok mutlaka faydası bulunur.Kemiğe kadar işlemiş yaralarda mucize etkileri vardır. Kireçlenmeyi önler. inanması güç ama yatak ıslatılması sorununa bile olumlu etkileri vardır. Kırkkilit otu ve kılıç otunun karışımından yapılacak kür yatak ıslatma sorununu çözecektir.

Kırkkilit otunun faydaları ve nasıl kullanılır” için 4 yorum

 • 8 Haziran 2011 tarihinde, saat 20:13
  Permalink

  Merhabalar arkadaşlar ben mersinde aktarcılıkla uğraşıyorum .mersinde köylerden kırkilit otu nu taze bir şekilde topaltıyorum .elimde yeteri miktarda var ihtiyacı olan arkadaşlara yardımcı olmak isterim. yararlı çok dogal bi güzellik, size tavsiyem kimyasal ürünlerden kesinlikle kaçının dogal bitkilerden faydalanın yan etkisi kalıcı ters etkileri yoktur.çok uygun fiyata bi telefonla kargoyla adrese teslim. telefon; 0506 907 8610 kesinlikle memnun kalacaksınız .. geçmiş olsun..

  Yanıtla
 • 14 Haziran 2011 tarihinde, saat 18:41
  Permalink

  Slm Yalçın bey
  Sizden ricam bana tesbih ağacı tohumları bulabilirmisin
  HİNDİSTAN’da halk neem ağacını “köy eczanesi” olarak adlandırırlar
  mış,benbunu diyabette kullanacağım,ayrıca senin bidiğin çok farklı diyabet(şeker)için önerilerin ve tariflerin varmıdır,buraya yazarsan sevinirim.

  Yanıtla
 • 18 Haziran 2011 tarihinde, saat 09:25
  Permalink

  diyabette şekeri çok rakat düşüren çakşır otu kökü ve çayı ama doğal toplanmış çakşır yaprakları ve kökleri olduğu zaman faydası görülüyor hazır poşet çayları aynı verimi sağlayamıyor ve yabani mersin yaprağıda 1 lt suya 20 gr konulur kaynar vaziyetteyken 4 dakika beklenilir ve soguduktan sonra günde 1 bardak tüketilir 15 gün kullandıktan sonra 1 hafta ara verilir sonra yine aynı düzen devam edilir.. tesbih ağacının meyvalarını elimde mevcut vardır bu yılın mahsülü. tlfnumdan ulaşırsanız .tlfn ( 506 907 8610)

  Yanıtla
 • 22 Temmuz 2014 tarihinde, saat 08:03
  Permalink

  kırkkilitin yaprakları mı kullanılmalı? sapları ve çiçek kısmı da işe yarar mı?

  Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.