CYTOTEC 200 MCG 28 TABLET

CYTOTEC 200 MCG 28 TABLET
CYTOTEC 200 MCG 28 TABLET kullanımıHekim tarafından başka şekilde tavsiye edilmediği takdirde aşağıdaki dozlarda kullanılır. Erişkinler: Duodenum ülseri, gastrik ülser ve nonsteroid antienflamatuar ilaçların neden olduğu peptik ülserin tedavisi: Günlük doz 800 mcg olup, iki veya dörde bölmek suretiyle sabahları kahvaltı ve/veya her ana öğünde ve yatarken alınır. Hastalığın semptomları dana önce iyileşse bile, tedavi başlangıçta en az dört hafta sürdürülmelidir.

CYTOTEC

Hastaların çoğunda ülserler dört haftada iyileşir, fakat gerektiğinde tedavi sekiz haftaya kadar devam edebilir. Ülser nüksederse yine tedavi uygulanabilir. Nonsteroid antienflamatuar ilaç ülserlerinin profilaksisi: Ortalama doz günde 2 kez 200 mcg’dır. Hastanın klinik durumuna göre doz günde 3 veya 4 kez 200 mcg’a çıkarılabilir. Tedavi, gerektiği sürece uygulanır. Doz her hastanın klinik durumuna göre tespit edilmelidir. Yaşlılar: Mutat doz uygulanabilir. Böbrek yetersizliği: Elde bulunan bilgilere göre renal yetersizlik durumunda doz ayarlaması gerekli değildir. Karaciğer yetersizliği: Cytotec, vücudun her yerindeki organlarda bulunan yağ asitlerini oksitleyici sistemler tarafından metabolize edilir. Bu nedenle metabolizması ve plazma düzeyleri hepatik yetersizlik halinden etkilenmez. Çocuklar: Cytotec’in çocuklarda, peptik ülserasyon ve nonsteroid antienflamatuar ilaçların yaptığı peptik ülser hastalığın tedavisinde kullanımı incelenmemiştir. DOZ AŞIMI BELİRTİLERİ VE TEDAVİSİ: Aşırı doz alınması halinde farmokolojik etkileri şiddetlenebilir. Doz aşımı halinde uygun semptomatik ve destekleyici tedavi uygulanmalıdır. Klinik çalışmalarda hastalar üç ay süre ile bir günde 1200 mcg dozu önemli bir yan etki görülmeksizin iyi tolere etmişlerdir.
Yan etkileri:Gastrointestinal sistem : Nadiren şiddetli ve uzun süreli olan ilacın kesilmesini gerektirebilecek diyare görüldüğü bildirilmiştir. 200mcg’ı geçmeyen dozlarda ve besinlerle birlikte almak, antasit kullanmak gerektiğinde esas olarak magnezyum içeren antasitlerden kaçınmak suretiyle bu yan etki çok azaltılabilir. Misoprostol tedavisinden sonra dispepsi veya diyare ile ilişkili veya onlarla ilişkili olmaksızın karın ağrısı görülebilir. Bildirilen diğer yan etkiler dispepsi, gaz, bulantı ve kusmadır. Kadın üreme sistemi : pre-ve post-menopozal kadınlarda menoraji, vajinal kanama ve menstruasyonlar arası dönemlerde kanama bildirilmiştir. Diğer yan etkiler: Deri döküntüleri, seyrek olarak sersemlik bildirilmiştir. Cytotec nonsteroid antienflamatuar bir ilaç ile birlikte verildiğinde de bu yan etkilere benzer yan etkiler görülebilir.

CYTOTEC 200 MCG 28 TABLET” için 3 yorum

 • 19 Mart 2013 tarihinde, saat 14:00
  Permalink

  iyi günler bazı ilaçlar Eczanelerden toplatılmış.
  CYTOTEC 200 MCG 28 TABLET
  bu ilaçı nereden temin edebilirim. bilgilendirirseniz sevinirim.
  saygılarımla

  Yanıtla
 • 20 Nisan 2014 tarihinde, saat 00:12
  Permalink

  cytotec kaldırılmış hiç bir yerde bulamadım.temin etme yolu varmı acaba yardımcı olabilirmisiniz

  Yanıtla
 • 3 Nisan 2015 tarihinde, saat 20:57
  Permalink

  Cytotec isteyen 0541 den bana ulaşabilir

  Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.