Böbrek taşı düşürülmesine faydalı bitkiler

Böbrek taşı düşürülmesine faydalı bitkiler
Böbrek taşı oluşumunda düşürülmesine faydalı şifalı bitkiler ve tekrar oluşumunu önleyenşifalı bitkiler nelerdir.Böbrek taşı inanılmaz derecede ağrılı bir dönem olup özellikle kadınlarda görülür.Böbrek taşı için ameliyat yaptımak yerine doğadan şifalı bitkileri dekullanabilirsiniz.

böbrek taşlı düşürülmesine faydalı bitkiler
Böbrek taşı düşürülmesine faydalı bitkiler:
Mısır Püskülü, At Kuyruğu ve Maydanoz Kökü ve Yaprağı
Bu bitkiler de güçlü böbrek hızlandırıcılar ve zehir atıcılardır. Böbrek taşları için bu bitkileri evinizde bir şifa olarak elinizde bulunduğu kadar çokça kullanmak gerekir. Mısır püskülünü yalnızca organik bir şekilde yetiştirilmiş mısırdan

kullanmak önemlidir. Aynısı maydanoz için de geçerlidir.
Ardıç Meyveleri (Taneleri)
Ardıç taneleri böbrekleri daha fazla harekete geçirir ve böbreklerdeki,idrar kesesindeki ve safra kesesindeki bakterileri yok eder. Böbreklerindeki taşları, kristalleşmeyi ve atıkları bir araya getirerek toplayan herhangi birinde aynı zamanda bakteri ve muhtemelen iltihap bulunur. Ardıç taneleri etkili bir böbrek temizleme yöntemi ya da böbrek taşlarına doğal bir şifa için bir önemlidir.
Ayı Üzümü Bitkisi (Uva Ursi)
Ayı üzümü bitkisi böbreklerin zehrini dışarı atmaları ve böbreklerin çalışmalarını hızlandırması için etkili olan bitkilerden biridir. Kullanılan bölümler yapraklardır. Bu bitki bir böbreği temizleme yönteminin ya da böbrek taşları için şifalı ev çaresinin diğer bir ana unsurudur.
Kara Hindiba Yaprağı
Birçok etkili bitki ile birlikte, karahindiba da dünyanın çoğu ülkesinde yaygın bir yabani ottur. Karahindibanın yaprakları böbrekleri hızlı çalıştırmakta mükemmeldir. Yaprakları olgunlaşmalarının zirvesindeyken kullanınız, çünkü bu, phyto-kimyasalların çoğunun yapraklarda bulunduğu zamandır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.