Balık yağı kapsülü kilo aldırır mı

Balık yağı kapsülü kilo aldırır mı

Balık yağı takviyesi kullanuılması günde 1-3 gr olarak tavsiye edilmektedir.Balık yağı insan vücüduna oldukça faydalı bir besindir özellikle de çocukların beyin gelişimi açısından çok önemlidir.

Balık yağı kapsülü kilo aldırır mı

Çocuklara hergün balık takviyesini öneriyorum…Balık yağı faydaları denilince ilk akla gelen kalp damar hastalıklarına olan olumlu katkılarıdır. Balık yağının içinde bulunan omega 3 yağ asitleri kalbi korur, kanı inceltici, kolesterolü düşürücü ve kalp ritmini düzenleyici etkisi balık yağı yararları arasında en fazla bilinenlerdir.Omega 3 yağ asidinin beynin yaşlanma sürecini azaltıcı etkisinin olduğu ve de Alzheimere karşı koruyucu özellik taşıdığı belirtilmiştir.

balık yağı kilo aldırır mı

Omega 3 sağlıklı nöral yolları oluşturmak için temel teşkil eder. Yeterli omega 3 yoksa depresyon, bipoler bozukluk ve birçok başka psikolojik rahatsızlıklara yol açar.

Genel olarak aşırıya kaçılmadığı sürece balık yağı kilo aldırmaz…

Bir önceki yazımız olan Merhaba dünya! başlıklı sağlık makalemizide okumanızı öneririz.

Alakalı Konular

“Balık yağı kapsülü kilo aldırır mı” üzerine 5 yorum

  1. 52 kiloyum ve 28 yaşındayım yaşıma göre çok zayıfım ne yesem kilo alamıyorum arkadaşlarım arasında sürekli eleştiri konusu oluyorum yaşıma göre çok zayıfım sigara kullanıyorum bu nedenlede iştahım kesik ne yapmalıyım

  2. ben 17 yasinda 40 kiloyum ve kilo almak istiyorum balik yagi kapsulu kulanirsam ne zamn icersem kilo alabilrim

  3. harika ve içerim ama kötü yanı insanın iştahını açıyor fazla yemesine yardımcı oluyor.insan onu içtiğinde midesindeki yemekler eriyerek yok oluyor bu sayede midesi boşalıyor.bu yüzden insanın çok yemesine yardımcı olur.o yüzden kilo aldıran balık yağı değil onu içtikten sonra ne kadar yemek yediğiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.