Akciğer kanseri için şifalı bitkiler

Akciğer kanseri için şifalı bitkiler

Akciğer kanseri dikkat edilmesi gereken ve moralinizi yüksek tutmanız gereken bir hastlıktır.Vücuttaki hücrelerin kendi halinde çalışması sonucu ortaya çıkan kanser tedavisi zor bir hastalıktır.Bunun için erken teşhis doğru beslenme ve moral gerçekten önemlidir.

akciğer kanserine karşi şifalı bitkiler brokoli

Erken teşhis konduktan sonra beslanmenize dikkat ederk kanserin ilerlemesini durdurabilir ve moralinizle de yenebilirsiniz. Akciğer kanseri i.in önemli olan şifalı bitkiler ise nelerdir.?

akciğer kanserine karşi şifalı bitkiler havuç

brokoli
Kansere karşı bizi koruyan ve ömrümüzü uzatan müthiş bir sebze. Çok miktarda kalsiyum içerdiği için kemik erimesine birebir. Mineral ve demir eksikliğini gideren brokoli, vitamin deposudur. Brokoli tutkunlarında ender olarak bağırsak ve akciğer kanseri görülür, kalp dolaşım hastalıklarına da pek fazla rastlanmaz. Kadınlarda göğüs kanserini önler. Göğüs kanserine ve spinabifida hastalığına karşı etkili. Brokoli bol miktarda, göğüs kanseri riskini azaltan ‘indole’ adlı bir madde içeriyor. İndole, göğüs kanserine neden olan östrojen bozukluklarını engelliyor. Ayrıca brokolinin diğer bir özelliği de, spinabifida hastalığını (doğuştan belkemiğinde son omurun kapanmamış olması) önlemesi.

havuç
Haftada beş kere yendiği takdirde Harvard’ın araştırmalarına göre kadınlarda kalp enfarktüsünü, felç tehlikesini yüzde 68 oranında azaltıyor. Günde iki havucun erkeklerde kandaki kolesterolü yüzde 10 oranında azalttığı görülmüştür. Her gün yenen bir havuç da akciğer kanseri tehlikesini yarıya indiriyor. Havuçtaki Beta-Karotin de gözleri yaşlılığın getirdiği görme zayıflığından koruyor ve bağışıklık sistemini kuvvetlendiriyor. Mide ve bağırsak kanamalarını önler, kansızlığı giderir, anne sütünü arttırır, yüz ve boyun kırışıklıklarını giderir, idrar ve bağırsak gazlarını söktürür, ülserdeki şikayetleri giderir. Kansere karşı etkili olduğu gibi cildin kurumasını da engelliyor ve bağışıklık sistemini güçlendiriyor. Beta karotin (kansere neden olan serbest radikallari durduruyor ve bağışıklık sistemini güçlendiriyor) içeren havucun en büyük özelliklerinden biri içerdiği bu maddenin cildin kurumasını engelleyen A vitaminine dönüşebilmesi.

Bunları dikkate alın lütfen!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.